Zdrowy tryb życia to nie tylko dobre samopoczucie, ładna figura, ale także profilaktyka! Warto zadbać o swoje ciało i uniknąć licznych schorzeń cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero rozpoczynają zdrowe życie wyrazy zdrowa dieta i redukcja masy kojarzą się negatywnie. Nic bardziej mylnego! W naszej kuchni nadal może się dużo dziać- co więcej zapewniamy, że będzie doprawdy pysznie.

Początkowy krok
Rewolucję żywieniową warto przeprowadzać stopniowo. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych alternatyw naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na zmianę, wkrótce staje się ona naszym nawykiem. Możemy zacząć od ograniczania spożywania cukru, czy smażonych pokarmów. Z każdym kolejnym tygodniem możemy pójść dalej- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma duże szanse powodzenia. Znacznie większe niż ta dokonana za sprawą jednorazowego porywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i wysiłek fizyczny
Połączenie prawidłowego odżywiania i wysiłku fizycznego to metoda na kondycję i samopoczucie. Eksperci doradzają każdego dnia 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być spacery, jogging, pływalnia, siłownia, joga- grunt, by się ruszać! Najgorsze co możemy dla siebie uczynić to źle się odżywiać i nie mieć za grosz ruchu. W taki sposób za kilkanaście lat najmniejsze działania będą sprawiały nam problem, a przecież wszyscy chcemy żyć długo i to w całkowitym zdrowiu. Już dziś możemy o to zatroszczyć się, wystarczy tylko świadome odżywianie się i wysiłek fizyczny. To tak naprawdę bardzo niedużo i każdy z nas jest w stanie wcielić takie przemiany w życie. Jedyne czego potrzebujemy to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co postawiliśmy sobie za cel. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to podziękuje – i to szybciej niż myślimy!