Kobiety, bez względu na wiek, starają się o ładną sylwetkę, z tego względu większość z nich odchudza się przez całe życie. Po świątecznym obżarstwie, przed sylwestrem, na wiosnę, przed wakacjami. Łatwo tracą jakieś 2,3 kilogramy, jednak najczęściej następnie wracają do poprzedniej wagi. I znowu należy się odchudzać. Genialnym sposobem na zgrabną figurę jest zbilansowana dieta odchudzająca.

Dieta poprawnie dobrana
Zbilansowana dieta mogłaby być opracowana przez profesjonalistę – dietetyka. Przygotowując tygodniowy jadłospis będzie zawierać:
– dobowe zapotrzebowanie na energię w mając na uwadze tryb życia,
– zapewnienie różnego rodzaju niezbędnych witamin i minerałów,
– urozmaicenie swojej diety.

Tak dobrana dieta nie będzie monotonna, zagwarantuje organizmowi wszystkie niezbędne elementy, a co najważniejsze nie powoduje uczucia głodu. Najistotniejszym warunkiem dobrego działania diety jest przestrzeganie kilku podstawowych reguł żywieniowych:
– posiłki spożywamy co trzy godziny,
– najważniejsze jest porządne śniadanie, albowiem pobudza do działania metabolizm,
– kolacja nie dalej niż dwie godziny przed snem,
– jemy wiele warzyw i owoców,
– dieta powinna zawierać produkty bogate w błonnik,
– unikamy „pustych” kalorii, to znaczy słodyczy i alkoholu.

Efekty diety odchudzającej można przyśpieszyć np. ćwiczeniami na siłowni, zajęciami fitness czy też suplementami diet przyśpieszającymi przemianę materii.
Najważniejszym czynnikiem trwale zapewniającym szczupłą figurę jest zmiana szkodliwych nawyków żywieniowych i wprowadzona w czyn aktywność fizyczna. Auto dobrze by było zamienić na rower lub piesze wędrówki. Będzie taniej i zdrowiej.