19 lut Brak komentarzy admin Zdrowe diety , , , , ,

Dieta, czyli to jak się odżywiamy bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Życie w biegu zwyczajnie nie pozwala na spożywanie systematycznych i pełnowartościowych posiłków tak więc nasza dieta nie jest zbliżona do tej zdrowej.
Sporo z nas tak naprawdę nie ma pojęcia co kryje się pod hasłem zdrowe odżywianie. Czasami mylimy ją z procesem odchudzania, to znaczy dietą redukującą masę ciała, a przecież dieta jest czymś co towarzyszy nam każdego dnia w naszym życiu.
Zdrowa dieta, to dieta zbilansowana. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak dostarczanie naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mineralnych oraz innych w odpowiednich ilościach i proporcjach. właściwe odżywianie to także regularność spożywania jedzenia oraz prawidłowe dostarczanie organizmowi wody.
Zdrowa dieta, czyli dieta która umożliwia utrzymanie prawidłowej masy ciała, pozwalająca na uniknięcie pojawienia się chorób metabolicznych oraz chorób układu krwionośnego.
Jeśli chcemy zachować zdrowie i przez długie lata cieszyć się zgrabną sylwetką należy niewątpliwie unikać przesadnej ilości soli a także cukrów w codziennych posiłkach. Ogromne ilości soli znajdują się w przekąskach takich jak chipsy, posiłki typu fast food. Produkty bogate w cukry to różnego rodzaju słodycze oraz słodkie napoje. Z tego powoduteż tych produktów powinno się nie spożywać.
W codziennej diecie zapewne powinniśmy pamiętać o błonniku. Błonnik w diecie pełni niezwykle ważną rolę, a mianowicie działa on trochę jak „miotełka”, która czyści nasz przewód pokarmowy z zalegających pokarmów. Tym samym przyśpiesza przemianę materii. Takie działanie błonnika możliwe jest jedynie w towarzystwie płynów (najlepiej wody).