Cellulit to przypadłość, która jest kłopotliwa przede wszystkim ze względów estetycznych. Wprawdzie czasami może pojawić się ból, aczkolwiek zdarza się to rzadko i najczęściej jest on delikatny. Mimo wszystko, każda kobieta chciałaby usunąć cellulit.

Jak usunąć cellulit?
Warto pamiętać, iż cellulit to problem, który powstaje przez wiele lat. W związku z tym, nie jest możliwe, by go zlikwidować natychmiast. Na rynku są wprawdzie profesjonalne zabiegi, które go usuwają, jednak one także nie działają błyskawicznie. Żeby zabieg był skuteczny, musi być powtarzany kilka razy. Niestety, może to być męczące, a czasem także bolesne, a dodatkowo też, związane jest z dość dużym kosztem. Stąd też, zanim zdecydujemy się na zabieg, warto poznać alternatywne metody na pozbycie się problemu.

Domowe sposoby na cellulit
Istnieje wiele metod zwalczających cellulit, które wykorzystać można w domu, bez niczyjej pomocy. Jednym z najskuteczniejszych jest wsmarowywanie w miejsce na skórze, w którym widoczny jest cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać zanurzając się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a na dodatek bardzo tania. Jedyne co jest potrzebne, to wanna z ciepłą wodą oraz odrobina soli morskiej. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ dzięki użyciu soli, krew w nasmarowanym miejscu zaczyna szybciej krążyć, dzięki czemu cellulit staje się coraz mniej widoczny.
Kolejnym polecanym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest podobna nieco do tej, która wykorzystuje sól, tylko w tym przypadku „zabieg” jest trochę bardziej skomplikowany, ponieważ wykorzystuje się więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, trzeba zmieszać z miodem, a do tego dobrze jest dodać też olej winogronowy oraz masło migdałowe. Skórę należy najpierw delikatnie zwilżyć, a następnie wmasować w nią przygotowany peeling.
Ponadto, w usuwaniu cellulitu przydatne mogą być fusy kawowe. Fusy wciera się w skórę razem z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana wielokrotnie, sprawia, iż skóra staje się o wiele gładsza.
Ponadto, istnieją również inne, nieco mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne wydaje się być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Co prawda nie jest to zbyt przyjemne, jednak naprawdę warto spróbować, żeby zlikwidować cellulit. Dobrym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który należy wykonywać regularnie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się przykładowo rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka.
Zlikwidowanie cellulitu nie jest łatwe, jednak wytrwałość i determinacja zwykle gwarantują sukces.