Większość kobiet minimum jeden raz w życiu miała plan przejścia na zdrowsze odżywianie. Skłoniła ich do tego przede wszystkim chęć poprawienia wyglądu czy pozbycia się kilku niepotrzebnych kilogramów. Niektórym paniom prawdopodobnie udało się osiągnąć zaplanowany cel, ale większość nie wytrzymała reżimu, jaki niesie za sobą poważna dieta. Trudno jest z dnia na dzień zrezygnować z ulubionych dań i niewłaściwych nawyków jeśli chodzi o odżywianie. Ale dla dobra swojego zdrowa i szczupłej sylwetki warto jednak zmienić własny pomysł odnośnie do odżywiania.
Właściwa dieta niesie za sobą wyłącznie dobre strony. Rezygnacja ze spożywania nadmiaru tłuszczów i cukrów na pewno zagwarantuje lepsze samopoczucie. Każda dziewczyna, która pragnęłaby inaczej ukształtować swoje nawyki żywieniowe i przestawić się na korzystną dla niej dietę, powinna wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi ilość lat, ewentualne choroby, tryb pracy, uprawianie sportów, a dodatkowo upodobania kulinarne. Opierając się na tych, osobiście ustalonych danych łatwo stworzy dla siebie zdrowy jadłospis.
W odpowiedniej diecie kobiety nie może zabraknąć warzyw i owoców. Nie tylko są one źródłem witamin i mikroelementów, ale mają odpowiednią ilość błonnika. Ten element niezbędny do dobrego działania przemiany materii i zapobiega zaparciom, na które cierpi wiele kobiet. W odpowiednio przygotowanym jadłospisie nie powinno zabraknąć miejsca również na węglowodany. Dostarczają one energii, zatem zdecydowanie powinny znaleźć się w niemal każdej diecie, zwłaszcza aktywnej kobiety. Optymalnie byłoby, gdyby pojawiło się też miejsce na tłuszcze. Według różnych badań wynika, że one również mają ważne zadanie w ciele każdej pani. Szczególnie nienasycone kwasy tłuszczowe pochodzące z roślin mają zbawienny wpływ na stan zdrowia, dlatego koniecznie powinny uzupełniać każdą dietę.