Skuś się dzisiejszym trendem w modzie na bycie zdrową – zadba o swoje zdrowie, wygląd, piękną sylwetkę oraz wagę. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie ma sensu odkładać dobrych zwyczajów na później i czekać, aż będzie za późno. Niedobór dbałości o swoje własne ciało może doprowadzić do nietrakcyjnej otyłości, złego samopoczucia a także do niebanalnych problemów zdrowotnych. Dlatego też powinniśmy dbać o siebie na co dzień – w końcu zdrowie jest najistotniejsze.
Nie masz pojęcia od czego zacząć? W preludium miej pewność, jaki jest Twój cel. Chcesz schudnąć, polepszyć swoją kondycję, wymodelować sylwetkę czy może po prostu żyć nieco bardziej zdrowo?
Bezwzględnie też sprawdź, czy Twoja aktualna masa ciała mieści się w w należnej normie. Aby to osiągnąć policz BMI – w internecie znajdziesz dużo różnych programów liczących. Wskaźnik BMI pomoże ci określić czy masz niedowagę, nadwagę, cierpisz na otyłość – czy może Twoja masa ciała mieści się w granicach normy. Ten wskaźnik nie jest bardzo dokładny, jednak pomaga wyznaczyć sobie dalszy kierunek.
Gdy już określisz swój cel, zacznij krok po kroku wprowadzać zmiany we własny codzienny harmonogram. Włącz aktywność ruchową ciała – jeżeli wcześniej nie miałaś za dużo wspólnego ze sportem, rób to krok po kroku. Zmień nieco także swój Tryb w jaki się odżywiasz – 3 większe posiłki zastąp pięcioma.