15 paź Brak komentarzy admin Zdrowe diety , ,

Piękny wygląd nie musi oznaczać długich i wyginających się paznokci, pomalowanych intensywnie świecącym lakierem, czy krzaczastych, tak modnych w dzisiejszych czasach gęstych brwi, wyglądających jak gdyby ktoś wyrysował je od dużej szklanki. Zachwycająca uroda zwykle nie potrzebuje tej całej otoczki. A nie trzeba od urodzenia być pięknym, aby właśnie taki wygląd sobie zapewnić. Kilka prostych trików sprawi, że każda kobieta wydobędzie z siebie te największe atuty. A potem będzie już mogła tylko się nimi chwalić.

Ten, kto chce wyglądać dobrze, powinien w pierwszej kolejności zatroszczyć się o własne zdrowie. Wbrew pozorom są to dwie ściśle związane ze sobą sprawy. O ile można być zdrowym jak ryba, a nie grzeszyć urodą, tak na odwrót to nie działa, ponieważ każda choroba ukazuje się w pewien sposób na skórze, włosach czy paznokciach. Na pewno wiedzą o tym kobiety, które zachorowały na tarczycę. Zwłaszcza niedoczynność tarczycy wywołuje wyraźne i niepokojące zmiany skórne – ciało przy tej chorobie może być bardzo suche, wiotkie i łuszczące się, a nawet najlepsze preparaty kosmetyczne nie są w stanie go nawilżyć. Problemem należy się więc zająć od środka. Każda kobieta powinna regularnie się badać i przynajmniej raz na pół roku wykonywać pełne badania krwi oraz moczu, a przy tym dbać o swoją dietę od wewnątrz, by niepotrzebnie nie zaśmiecać swojego organizmu. Dobrze zaplanowany jadłospis może zdziałać cuda. Jeżeli będzie pełen witamin i minerałów, na pewno korzystnie wpłynie na zewnętrzny wygląd. Nie powinno zabraknąć w nim również zdrowych tłuszczy, pochodzących np. z orzechów czy ryb. Są one fantastycznym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które nawilżają skórę od wewnątrz.

Jeżeli jednak kobieta rzeczywiście od wielu lat dba o swoje zdrowie i wie na pewno, że na nic nie choruje, a mimo tego nie jest w pełni zadowolona ze swojego wyglądu zewnętrznego, zawsze może o niego zadbać nieco inaczej. Domowa pielęgnacja też ma wiele zalet, tyle że musi być odpowiednio zaplanowana i umiejętnie przeprowadzona. Warto skoncentrować się w niej na wykonywaniu podstawowych zabiegów kosmetycznych – codziennym balsamowaniu ciała olejami lub kremami, tonizowaniu skóry i oczyszczaniu jej drobnoziarnistymi peelingami. Zabiegi typowo estetyczne też oczywiście są czymś dobrym. Zadbane paznokcie potrafią stać się wizytówką zadbanej kobiety, dlatego przynajmniej raz na dwa tygodnie należy wykonać pełen manicure, a warto przy okazji stworzyć też coś podobnego na paznokciach u stóp. Lekki naturalny makijaż również wspaniale wpłynie na urodę. Nie musi jej przyćmić, ale może ją podkreślić, dzięki czemu kobieta od razu poczuje się piękniej.

Niektórzy mówią, że nie ma kobiet brzydkich, ale są kobiety niezadbane – i coś w tym rzeczywiście jest. A na pewno warto o siebie dbać, bo ten, kto wygląda dobrze, od razu czuje się lepiej w swoje skórze, zyskuje wyższą samoocenę i naładowuje się pozytywną energią. Nietrudno to natomiast osiągnąć. Wystarczy połączyć dbałość o zdrowie z dbałością o urodę.