Jeżeli jakiś czas temu zaobserwowałaś, że nie możesz dopiąć ulubionych dżinsów, bluzka kupiona zaledwie parę tygodni temu stała się opięta, a body mass index nagle stało się zdecydowanie większe niż do tej pory – zastanów się nad odmianą swoich nawyków. Parę zdrowych prozdrowotnych i co znaczące – nietrudnych w realizacji zastosowaniu propozycji powinno Ci pomóc w powrocie do minionej figury.
Zacznij od wypijania porcji wielkości 250 ml wody przegotowanej z cytryną wkrótce po obudzeniu się. Pomoże oczyścić organizm z niepożądanych substancji, doda sił witalnych oraz poprawi przemianę materii. Dodatkowo jest źródłem wit. C, zatem pomoże także poprawić odporność.
Odżywiaj się prawidłowo! Naturalnie nie musisz zacząć jeść tylko sałaty, ale warto przestrzegać kilku pozytywnie wpływających na zdrowie zasad. Zmień jasny chleb, makaron i ryż na ten pełnoziarnisty, a przekonasz się, że są nie tylko zdrowe, ale także smakowite. Postaraj się zrezygnować z tłustych dań – większość z nich można bez trudu bez utraty smaku zredukować ilość tłuszczu, ponadto opłaca się spróbować czegoś nowego – może dania grillowane jeszcze bardziej przypadną ci do gustu?!
Zmniejsz spożywanie słodkich przekąsek. Tak jest, istotnie, wystarczy, że będziesz spożywać ich w pomniejszonych ilościach, nie ma potrzeby całkowicie rezygnować ze słodkich potraw. Kawałek słodkiego deseru, czy pasek czekolady okazjonalnie na pewno ci nie zaszkodzą.
Ruszaj się. Opłaca się przemyśleć zakup karnetu do fitness klubu. Pewnie znajdziesz ćwiczenia fizyczne, które będą dostarczać ci dużą dawkę endorfin. jeżeli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie możesz zacząć jeździć na rowerze, lub wybrać zajęcia w wodzie. Istotne żebyś postawiła na ćwiczenia fizyczne – mniej więcej co drugi dzień po 1 h wystarczy.
Po miesiącu stosowania się do powyższych zasad ponownie policz body mass index. Sama się zdziwisz jak małe zmiany mogą wpłynąć na twoją wagę i… samopoczucie.