Jeżeli kalkulator bmi wykazał, że masz nadwagę albo jesteś otyły najwyższy czas skończyć z użalaniem się nad swoim losem tylko sobie pomóc. Nadwaga i otyłość to problem, z którym zmaga się naprawdę wiele ludzi, z tego powodu z pewnością nie będziesz z tym sam. Im szybciej zrzucisz zbędne kilogramy i zaczniesz dbać o to, co jesz, tym z lepszym rezultatem zniwelujesz ryzyko takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas ma nadzieje żyć jak najdłużej i w jak najlepszej kondycji, czyż nie? Dlatego warto szczególnie o to zadbać. Natychmiast.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podstawa dla właściwego działania naszego organizmu. Musimy dostarczyć mu wszystkie potrzebne substancje odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec szkieletu oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie funkcjonowało tak jak należy, a my zaczniemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na dobrym samopoczuciu. Wystarczy nie zapominać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna porcja jarzyn, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niezdrowych tłuszczy trans. Już te przemiany sprawią, że będziemy czuć się dużo lepiej we własnym ciele.

Aktywność fizyczna
Zamiast siedzieć przed ekranem komputera i płakać nad swoim losem – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która sprawia nam najwięcej przyjemności. Może to być jazda na rowerze, basen, spacery z psem, ćwiczenia na siłowni i wiele innych. Grunt, byśmy byli aktywni- to ma wpływ na nasz sen, samopoczucie, szkielet, stawy i wiele innych. Przekonanie, że aktywność to tylko odchudzanie jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – radość!

Uczmy się
Nie każdy z nas ma dobre podstawy wiedzy o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, doszukujmy się na własną rękę. Przeglądajmy artykuły, oglądajmy programy popularnonaukowe, sprawdzajmy teorię autorytetów – ta wiedza przyda nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!