19 lut Brak komentarzy admin Zdrowe diety , , , ,

Kobiety są z reguły perfekcjonistkami. Nie lubią przypadkowości. Z tego względu też, chcą mieć wszystko pod kontrolą. Kwestia wyglądu to dla nich bardzo istotna rzecz. Nadchodzące lato, czy też ważna uroczystość rodzinna to świetny bodziec do wprowadzenia zmian. Utrata szczupłej sylwetki to dla nich cios. Kiedy przybiorą na wadze, nie lekceważą tego, natychmiastowo działają. Muszą jednak najpierw odpowiedzieć na ważne pytanie, w jaki sposób można szybko schudnąć.
Propozycji działania jest wiele, ale najskuteczniejszy z nich to zredukowanie ilości spożywanych pokarmów. Kiedy pragniemy szybko następujących rezultatów, to najlepiej sprawdza się dieta niskokaloryczna. Jest ona dość ekstremalna. Nie należy także do zbyt zdrowych. Posiada jednakową liczbę zwolenników, co przeciwników wśród lekarzy i specjalistów od dietetyki.
Opiera się na poglądzie, że organizm człowieka powinien każdego dnia przyjąć mniej niż 1000 kalorii. Produktami dozwolonymi w tego rodzaju kuracji są różnego rodzaju produkty spożywcze- koktajle, zupy, napoje, oraz batony, a także owsianki. Zbijanie kilogramów powinno przebiegać pod czujnym okiem dietetyka. Kontrola lekarska zwiększa poczucie bezpieczeństwa pacjenta oraz zapobiega późniejszym powikłaniom.
Organizm ludzki przymuszony do wysiłku oraz skrajnych ograniczeń, sięga do naszych rezerw energetycznych oraz reaktywuje szybsze schudnięcie. W diecie istotne są też indywidualne cechy danej osoby: jej wiek, wzrost, posturę, przebyte choroby. Dopiero wypełnienie wszystkich tych warunków da nam komplementarną pewność, że proces schudnięcia przyniósł pożądane skutki oraz zaspokoił wszelkie nadzieje.