Każda z nas – dziewczyn marzy o szczupłej, wysportowanej figurze rodem z Hollywood. W Internecie aż roi się od propozycji diet, głodzenia się i cudownych pastylek, po których według reklam ubywa nam 10kg w ciągu tygodnia. Ile w tym wszystkim znajdziemy prawdy, czy da się osiągnąć ten upragniony wygląd idąc na po linii najmniejszego oporu?

Po pierwsze dieta
Pewnie każda z kobiet przeszła w swoim dotychczasowym życiu co najmniej kilka diet, a czasem nawet głodówki, niestety najczęściej bez większych rezultatów. W jaki sposób możliwe jest szybko się odchudzić? To jest proste, nie trzeba nic więcej tylko… jeść! Racjonalne odżywianie pobudza naszą przemianę materii, przez co korzystniej wykorzystujemy wprowadzoną do organizmu wraz z pokarmem energię. Podstawą jest przyjmowanie pięciu posiłków dziennie, pilnujmy, by były one spożywane w stałych godzinach. Oczywiście powinny być to potrawy tzw. zdrowej kuchni, pełnoziarniste makarony, kasze, chude mięso i ryby, uzupełnione o warzywa i owoce.

Do biegu, gotowi… sport!
Równie istotna jest aktywność fizyczna. W pierwszej fazie, Szczególnie ludziom z dużą nadwagą, zaleca się spacerowanie ok. pół godziny dziennie. Jeśli czujemy się już na siłach i nasza waga nieco się obniża możemy zapisać się na pływanie lub też zajęcia aerobiku. Zaleca się także korzystać z siłowni i wykupić specjalnie ułożony dla nas przez specjalistę plan treningowy.

Róbmy wszystko z rozmysłem
Każda kobieta przechodząc na jakąś dietę chciałaby natychmiastowych rezultatów. Nie poddajmy się temu jednak – szybki spadek wagi kończy się najczęściej efektem jo-jo. Najlepszym sposobem na osiągnięcie wymarzonej figury jest połączenie prawidłowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych. Nie zapominajmy zatem, by pogoń za wymarzoną sylwetką nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.