Pewnie nie występuje na świecie kobieta, jaka jest w 100 procentach zadowolona z tego, jak prezentuje się jej figura. Spora większość z nas myśli, że winna zgubić kilka nadprogramowych kilogramów, żeby w tenże sposób poczuć się lepiej. W tym punkcie nagminnie stosujemy po diety, jakie są promowane w gazetach, telewizji bądź Internecie.
Pewnym z najciekawszych parametrów, na które przyciągamy uwagę, kiedy pytamy czy nasza waga jest w normie jest BMI (ang. body mass index). Stanowi to stosunek wagi prezentowanej w kilogramach do kwadratu wzrostu prezentowanego w metrach. W Internecie możemy odnaleźć niejeden kalkulator BMI, który w parę sekund przeprowadzi za nas obliczenia a my sprawdzimy, w jakim przedziale się znajdujemy.
Należałoby jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż niejednokrotnie waga własnego ciała nie oddaje tego, jak wyglądamy. Kobiety aktywne fizyczne, regularnie trenujące czy wykonujące czynność powiązaną z ciągłym ruchem, posiadają sporo mięśni, jakich masa jest większa aniżeli waga tłuszczu. Co za tym idzie, pomimo iż objętościowo będą „mniejsze”, waga może wskazywać coś innego a ze parametru BMI będzie wynikało, że mają nadwagę.
Jest parę różnych dobrych dróg na to, aby zobaczyć czy nasza waga jest w normie. Pewną z modnych jest pozbawienie mniej więcej 100 centymetrów z własnego wzrostu, wówczas otrzymujemy wynik, który winien odpowiadać naszym kilogramom. Najlepiej zawsze byłoby skonsultować się ze specjalistą pierwszego kontaktu bądź z dietetykiem, ponieważ sami nierzadko zatracamy umiejętność obiektywnego popatrzenia na siebie.