Poszukując w internecie wiadomości na temat odżywiania oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość przeczących sobie informacji, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Kuszą też kolorowe reklamy środków wspomagających usuwanie tkanki tłuszczowej oraz płatnych diet mających działać cuda. Komu więc wierzyć?
Najlepiej własnemu ciału! W jaki sposób schudnąć – poprzez jedzenie. Dobrze skomponowana dieta rozłożona na pięć pełnowartościowych posiłków w trakcie dnia spowoduje, że nasz organizm przyśpieszy metabolizm. Fałszywym przekonaniem jest zakaz spożywania posiłków po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się do łóżka zdecydowanie później. Nie wskazane jest natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed snem. Do naszej diety powinniśmy dołożyć dużą ilość jarzyn, jak również owoców, na przykład: pod postacią sałatek albo shake’ów. Produkty pszenne między innymi: chleb, bułki i makarony zastąpmy wyrobami z pełnych zbóż, a tłuste, smażone dania mięsne przyrządzanymi na parze białym mięsem i rybami.
Działajmy według swoich potrzeb – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to znaczy, że naszemu ciału brakuje jakichś składników. Np. ochota na kostkę czekolady wcale nie musi znaczyć, że jesteśmy łasuchami – możemy cierpieć na niedobory magnezu. Należy znaleźć wtedy zdrowy zamiennik obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Aby posiadać wymarzoną sylwetkę nie trzeba wiecznie się głodzić, a jedynie przyswoić podstawowe reguły zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie sportu mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko należy jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, najlepiej więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.