Skórka pomarańczowa to bolączka tysięcy kobiet. Nie jest on groźny dla zdrowia, jednak stanowi dla wielu kobiet przyczynę zmartwienia ze względu na nieestetyczny ładny wygląd.

Przyczyny występowania cellulitu
Jednym z częstych powodów wystąpienia cellulitu, który nazywany jest także skórką pomarańczową, jest mała aktywność fizyczna. Wiele kobiet, bo to ich przede wszystkim dotyczy cellulit, spędza długie dnie siedząc. Jest to szybka droga do wystąpienia się skórki pomarańczowej. Często pojawia się wówczas cellulit na udach oraz biodrach, lecz także na ramionach, a czasami na pośladkach. Dlatego też, aby uniknąć pojawienia się skórki pomarańczowej powinno się regularnie ruszać. W przypadku wykonywania pracy, która wymaga od nas, aby przez większość czasu siedzieć przy biurku, opłaci się wydzielić jakiś czas, po to, żeby po pracy pobiegać, lub też popływać.
Przyczyn pojawienia się się cellulitu jest bardzo wiele. Z tego względu, cellulit jest tak powszechnym zjawiskiem. Okazuje się, że cellulit może powodować otyłość. Z jednej strony dlatego, że u osób z nadwagą pojawia się więcej komórek tłuszczowych, a z drugiej strony, hamuje ona znacząco przepływ krwi. Nie oznacza to jednak, że u osób nieotyłych cellulit się nie ujawnia.
Ponadto, dla cellulitu istotne jest także jaką dietę stosujemy. Niezwykle istotne jest, żeby była ona bogata w błonnik. Produkty jakie powinno się spożywać walcząc z cellulitem, to przede wszystkim takie, w których jest mała ilość węglowodanów oraz tłuszczy. Na dodatek, jeżeli chcielibyśmy uniknąć wystąpienia się skórki pomarańczowej, trzeba ograniczyć palenie papierosów.
Powodem wystąpienia się cellulitu może być również nieprawidłowe krążenie. Może być ono spowodowane na przykład przez zaznaczoną już wcześniej nadwagę, jednak nie tylko przez nią. Co ciekawe, nieprawidłowe krążenie w dolnej partii ciała wywoływane jest czasem przez płaskostopie. Stąd też wiadomo, że występuje związek pomiędzy płaskostopiem a cellulitem. Płaskostopie występuje zwykle już w dzieciństwie, i to wówczas powinno się je korygować, aby uniknąć kłopotów z cellulitem w dorosłym życiu.
Poza tym, cellulit na udach, ramionach, czy jakiejkolwiek innej części ciała, może być rezultatem problemów hormonalnych. Najprawdopodobniej występuje on, jak dochodzi w organizmie do istotnych zmian poziomu estrogenów. Dlatego też, tak powszechnie cellulit występuje u kobiet czy to w okresie przekwitania, albo też wkrótce po urodzeniu dziecka. Jest to konsekwencją zmian hormonalnych które mają miejsce w tych obydwu sytuacjach. W momencie, gdy żadne amatorskie metody nie przynoszą zaplanowanych rezultatów, należy zwrócić się o poradę do specjalisty, ponieważ źródłem cellulitu jest wówczas najprawdopodobniej nieprawidłowo funkcjonujący układ hormonalny.